Szukaj
środa, Marzec 24, 2021

ODRDZEWIANIE ZBIORNIKA PALIWA Z RDZY.

 

KOROZJA ZBIORNIKA PALIWA POWODUJE PRZENOSZENIE SIĘ RDZY WRAZ Z PALIWEM DO UKŁĄDU PALIWOWEGO. SPRAWNY FILTR PALIWA UMOŻLIWA WYELIMINOWANIE RDZY Z OBIEGU PALIWOWEGO, JEDNAK DUŻA ILOŚĆ RDZY POWODUJE JEGO ZAPCHANIE. ODRDZEWIENIE ZBIORNIKA PALIWA POZWALA UNIKNĄĆ PROBLEMÓW ZWIĄZANYCH Z UKŁADEM PALIWOWYM. 

PONIŻSZE ZDJĘCIE PRZEDSTAWIA FILTR PALIWA Z OPIŁKAMI RDZY NA POWIERZCHNI FILTRA.

 

 

ODRDZEWIANIE WEWNĘTRZEJ CZĘŚCI ZBIORNIKA

ODRDZEWIENIE ZBIORNIKA PALIWA POZWALA PRZERWAĆ PROCES RDZEWIENIA ZBIORNIKA ORAZ POZWALA USUNĄĆ LUŹNĄ RDZĘ, KTÓRA PRZEDOSTAJE SIĘ DO UKŁĄDU PALIWOWEGO, W TYM CELU NALEŻY.

1. ZDEMONTOWAĆ ZBIORNIK PALIWA.

2. OCZYŚCIĆ ZEWNĘTRZNĄ CZĘŚĆ ZBIORNIKA Z LUŹNYCH FRAGMENTÓW RDZY, ORAZ SOPRAWDZIĆ CZY ZBIORNIK PALIWA NIE POSIADA WIDOCZNYCH USZKODZEŃ MECHANICZNYCH,
3. PRZYGOTOWAĆ ODRDZEWIACZ 35%, KTÓRY POSIADA WŁAŚCIWOŚCI ODRDZEWIAJĄCE ORAZ ODSZLAMIAJĄCE Z KAMIENIA ORAZ SZLAMU. ODRDZEWIACZ NALEŻY WLAĆ DO ZBIORNIKA PALIWA W ILOŚCI 5 LITRÓW NA ZBIORNIK,
4. ZBIORNIK NALEŻY PRZEWRACAĆ CO 2 GODZINY W CELU MAKSYMALNEGO WYKORZYSTANIA ODRDZEWIACZA, 2 GODZINY UMOŻLIWIAJĄ CAŁKOWITE ROZPUSZCZENIE RDZY Z POWIERAZCHNI.

5. POWTARZAĆ PROCES W ZBIORNIKU NA KAŻDYM BOKU ZBIORNIKA PALIWA.
6. PO ZAKOŃCZENIU ODRDZEWIANIA ZBIORNIK NALEŻY CZTEROKROTNIE PRZEPŁUKAĆ ROPĄ LUB BENZYNĄ W CELU CAŁKOWITEGO WYPŁUKANIA ODRDZEWIACZA.

ODRDZEWIANIA ZEWNĘTRZNEJ CZĘŚCI ZBIORNIKA

ZEWNĘTRZNĄ STRONĘ ZBIORNIKA NALEŻY ODRDZEWIĆ ZA POMOCĄ METODY NATRYSKOWEJ LUB PRZY UŻYCIU PĘDZLA. 

ODRDZEWIACZ NALEŻY NAKŁĄDAĆ TRÓJKROTNIE NA POWIERZCHNIĘ CZYSZCZONĄ W CELU PRZEREAGOWANIA MIESZANINY KWASÓW Z RDZĄ. ODRDZEWIACZ NALEŻY NAKŁĄDAĆ W ODSTĘPACH 20 MINUTOWYCH.

NA POWIERZCHNI METALU WYTWORZY SIĘ SZAROCZARNĄ WARSTWA FOSFORANOWA, KTÓRA JEST IDEALNYM PODKŁĄDEM POD FARBY ZABEZPIECZAJĄCE. WARSTEWKA FOSFORANOWA JEST KRÓTKOTRWAŁYM ZABEZPIECZENIEM ANTYKOROZYJNYM, DLATEGO NAJLEPIEJ OD RAZU PO WYSCHNIĘCIU ZABEZPIECZYĆ POWIERZCHNIĘ PRZED KOROZJĄ WTÓRNĄ.

ODRDZEWIACZ ODTŁUSZCZA POWIERZCHNIĘ, FARBĘ LUB PODKŁAD NALEŻY NANOSIĆ BEZPOŚREDNIO NA WARSTEWKĘ FOSFORANOWĄ. DODATKOWE ODTŁUSZCZANIE NIE JEST POTRZEBNE, PONIEWAŻ POWIERZCHNIA JEST CAŁKOWICIE ODTŁUSZCZONA.

 

DANE TECHNICZNE ODRDZEWIACZA.

WAGA PRODUKTU: 6 KG

ZAWIERA KWAS FOSFOROWY.

ODRDZEWIACZ 35%

ZAWIERA MIESZANINĘ TRZECH KWASÓW W ZMIENNYCH PROPORCJACH.

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE PRODUKTU, LINK PONIŻEJ.

 

INFORMACJĘ O PRODUKCIE. - STRONA PRODUCENTA
(LINK DO STRONY O PRODUKCIE)

 


Piątek, Marzec 12, 2021

PORÓWNANIE ODRDZEWIACZY 

 

1. ODRDZEWIACZE PŁYNNE NA BAZIE KWASU FOSFOROWEGO-

ŚRODKI USUWAJĄ Z POWIERZCHNI METALU TLENKI ORAZ WODOROTLENKI ŻELAZA POPRZEZ ROZTWORZENIE RDZY. ŚRODKI PŁYNNE NAJLEPIEJ SPRAWDZAJĄ SIĘ GDY PRZEMIOT ODRDZEWIANY JEST W ROZTWORZE ODRDZEWIACZA. ODRDZEWIACZ W PŁYNIE NIE NADAJE SIĘ DO NANOSZENIA NA ELEMENTY RUCHOME LUB POCHYŁE, PONIEWAŻ ROZTWÓR NIE PRZEREAGOWUJE Z TLENKAMI ORAZ WODOROTLENKAMI ŻELAZA TYLKO SPŁYWA.

ROZRÓŻNIAMY ODRDZEWIACZE SPECJALISTYCZNE DO RÓŻNYCH ZADAŃ.

A. ODRDZEWIACZ 25%

B. ODRDZEWIACZ 35%

C. ODRDZEWIACZ 50%

D. ODRDZEWIACZ DO STALI I ŻELIWA

E. ODRDZEWIACZ PRZEMYSŁOWY

2, ODRDZEWIACZE ŻELOWE NA BAZIE KWASU FOSFOROWEGO-

ŚRODKI USUWAJĄ Z POWIERZCHNI PIONOWYCH ORAZ POZIOMYCH TLENKI ORAZ WODOROTLENKI ŻELAZA POPREZ ROZTWORZENIE RDZY. ŚRODKI ŻELOWE SPRAWDZAJĄ SIĘ NAJLEPIEJ TAM GDZIE ZWYKŁY ODRDZEWIACZ PŁYNNY SPŁYWAŁBY Z POWIERZCHNI.

A. ODRDZEWIACZ 25% ŻELOWY

B. ODRDZEWIACZ 35% ŻELOWY

C. ODRDZEWIACZ 50% ŻELOWY